Veganiškas bazilikų pesto padažas

Vienas mano mėgstamiausių padažų – bazilikų pesto. O jeigu dar su kedrinių pinijų riešutais – pasaka! Kiekvienais metais užsiauginame daug bazilikų šiltnamyje, o dabar kaip tik metas nuimti likusį derlių ir pasigaminti žiemai pačio skaniausio pesto padažo. Dalinuosi paprastu ir labai greitai paruošiamu veganišku bazilikų pesto padažo receptu bei būdu, kaip galima jį išsaugoti ir juo mėgautis žiemą.

Bazilikų pesto padažas

Lengvai ir greitai paruošiamas bazilikų pesto padažas bei jo išsaugojimas žiemai!
Laikas 10 minutes
Porcijos1 mažas stiklainėlis

Ingredientai
  

  • 2 puodeliai bazilikų lapų (aš naudoju ir kotelius, jei nėra per kieti)
  • 60 g. kedrinių pinijų riešutų (galima naudoti anakardžių riešutus)
  • 2/3 vnt. česnako skiltelių
  • 2 š. citrinos sulčių
  • 3 š. alyvuogių aliejaus
  • 0,5 a. š. druskos

Paruošimo būdas
 

  • Viską sudėti į blenderį – kedrinių pinijų riešutus, česnaką, citrinos sultis, aliejų druską ir bazilikų lapus.
  • Gerai išblenderiuoti vis pamaišant. Iš pradžių gali sunkiai blenderiuotis, bet vis pamaišant, greitai turėtų viskas puikiai susiblenderiuoti.
  • Sublenderiavus paragauti, galima įdėti pagal poreikį daugiau česnako, druskos, citrinos sulčių arba dėl koncentracijos alyvuogių aliejaus.
  • Viską sudėti į stiklinį indelį, ant viršaus užpilti alyvuogių aliejaus ir laikyti šaldytuve. Panaudojus padažą vėl užpilti alyvuogių aliejaus ant viršaus. Šaldytuve galima laikyti iki 2 sav.
  • Kitas variantas yra sudėti pesto į silikonines ledukų formeles ir užšaldyti šaldiklyje. Padažui pilnai užšalus jį galima išimti iš formelių ir sudėti į daugkartinį plastikinį maistinį maišelį ir toliau laikyti šaldiklyje. Tobulas dalykas tas – kad net ir užšaldytas ir vėliau atšildytas pesto nei kiek nepraras skonio, todėl žiemą bus galima mėgautis šviežaus skonio bazilikų pesto makaronais!

Komentarai

Bazilikų pesto padažą galima gaminti įvairiai. Man skaniausias būdas yra toks, naudojant kedrines pinijas, tačiau dažnai pasidarau tokį patį pesto tik naudojant anakardžių riešutus.
Taip pat nesvarbu kokį blenderį turite, svarbu turėti šiek tiek kantrybės, reguliariai pamaišyti masę ir viskas pavyks! 🙂
Norint pagaminti daugiau pesto, galite įdėti tiesiog daugiau riešutų, pavyzdžiui anakardžio. Taip pat dėl to aš naudoju ne tik bazilikų lapelius, bet ir kotelius, jeigu jie nėra peraugę ir kieti. Tik gal kiek reikės paskystinti padažą aliejumi, citrinos sultimis.
Baziliko pesto užšaldymas kubeliuose, buvo tikras šių metų atradimas! Kadangi bazilikų lapelius stipriai pakaitinus, jie gali prarasti savo skonį, visada bijojau juos ir šaldyti. Tačiau šiais metais pabandžiau ir galiu pasidžiaugti, kad užšaldžius ir vėliau atšildžius bazilikų pesto padažą, skonis ir kvapas išlieka toks pat kaip prieš užšaldant!
 

Bazilikų pesto skrebutis!

Pasigaminus tokį nuostabų bazilikų pesto padažą siūlau jį išbandyti su greitai paruošiamu tačiau gurmanišku bazilikų pesto skrebučiu!

Bazilikų pesto skrebutis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Recipe Rating
Like
Close
Gyvengim ekologiškiau. Bernadeta Laurinaitytė. © Copyright 2024. All rights reserved.