Naminiai bananų ledai

Pirmam receptui sceną užleisiu ne bet kam kitam, o naminiams bananų ledams! Tai yra ištikimiausias mano ,,patiekalas”, kuris buvo su manimi viso veganizmo kelionėje. Jis mane išgelbėjo ne vieną kartą, kai norisi kažko saldaus, stengiesi maitintis sveikai, o namuose jokių tenkinančių saldumynų neturi. Tai yra labai lengvai, greitai paruošiamas skanus ir sveikuoliškas desertas. Kam patinka glotnučiai (smoothie) arba ledai – šis receptas turėtų puikiai tikti!

Naminiai bananų ledai

Naminiai bananų ledai – sveikuoliškas ir be galo skanus desertas! Jis puikiai tiks pusryčiams, užkandžiui arba tiesiog kai norisi kažko saldaus. Tai yra labai greitai ir lengvai paruošiamas desertas, turintis daug naudingų medžiagų (baltymų, skaidulų, sveikųjų riebalų, omega-3 ir t.t), o skonis… Rekomenduoju išbandyti!
Laikas 10 minutes
Porcijos1

Ingredientai
  

  • 1-1,5 šaldytas bananas
  • 3 datulės
  • 1 š. riešutų sviesto
  • 1 a. š. šalavijo (chia) sėklų
  • 1 žiupsnelis cinamono
  • 50-100 ml augalinio pieno Priklauso nuo norimo tirštumo. Vietoj augalinio pieno galima naudoti ir vandenį.
  • 1 š. augalinių baltymų miltelių Nebūtina, tačiau jeigu maitinatės veganiškai ir sportuojate – taip galima lengviau pasiekti reikiamą baltymų kiekį.

Paruošimo būdas
 

  • Visus ingredientus reikia sudėti į blenderį (trintuvą), sutrinti iki vienos masės ir gautą masę jau galima patiekti indelyje.
  • Ant ledų viršaus mėgstu užberti granolos, riešutų, sėklų, cinamono, įsidėti šaukštą naminio riešutų sviesto. Taip pat ant viršaus galima užpilti šiek tiek sirupo. Šis procesas visada labai skiriasi priklausomai nuo to ką tuo metu turiu virtuvėje (kartais papildomai nieko nededu). Todėl leiskite sau eksperimentuoti ir atrasite kas labiausiai patinka Jums!

Komentarai

Nereikia pabijoti bananus palaikyti kambario temperatūroje ilgiau, juos „panokinti“ – tada bananai pasidaro žymiai saldesni ir tik tada juos užšaldyti.
Reguliuojant augalinio pieno ar vandens kiekį, kurį pilsite į blenderį, galite pasirinkti kokios konsistencijos ledų norite (tai priklausys ir nuo blenderio galingumo) – galite pasidaryti kaip paprastus ledus, arba kaip glotnutį (smoothie).
Kas mėgsta ryškesnį skonį – kartu su kitais ingredientais galite įberti ir žiupsnelį druskos.

Daugiau informacijos apie veganišką mitybą rasite ,,Bloge” esančiuose straipsniuose.

Like
Close
Gyvengim ekologiškiau. Bernadeta Laurinaitytė. © Copyright 2024. All rights reserved.