Veganiškas bazilikų pesto padažas

Vienas mano mėgstamiausių padažų – bazilikų pesto. O jeigu dar su kedrinių pinijų riešutais – pasaka…! Kiekvienais metais užsiauginame daug bazilikų šiltnamyje, o dabar kaip tik metas nuimti likusį derlių ir pasigaminti žiemai pačio skaniausio pesto padažo. Dalinuosi paprastu ir labai greitai paruošiamu veganišku bazilikų pesto padažo receptu bei būdu, kaip galima jį išsaugoti ir juo mėgautis žiemą.

Naminiai bananų ledai

Pirmam receptui sceną užleisiu ne bet kam kitam, o naminiams bananų ledams! Tai yra ištikimiausias mano ,,patiekalas”, kuris buvo su manimi viso veganizmo kelionėje. Jis mane išgelbėjo ne vieną kartą, kai norisi kažko saldaus, stengiesi maitintis sveikai, o namuose jokių tenkinančių saldumynų neturi. Tai yra labai lengvai, greitai paruošiamas skanus ir sveikuoliškas desertas. Kam patinka glotnučiai (smoothie) arba ledai – šis receptas turėtų puikiai tikti!

Kas yra veganizmas? Mitai ir tiesa

Veganizmas yra neatsiejama tvaraus ir ekologiško gyvenimo dalis. Mano kelionė į veganizmą užtruko kiek ilgiau nei norėjau, tačiau dabar tai yra mano gyvenimo būdas. Veganizmą suprantu ne tik kaip mitybos įpročius – tai yra žymiai daugiau.Veganismas – tai gyvenimo būdas, kurio pagrindinis principas yra naudoti tik augalinės kilmės produktus, išvengiant ir kaip įmanoma labiau sumažinant gyvūnų išnaudojimą. Žmonės, gyvenantys tokiu pagrindu vengia bet kokio gyvulinės kilmės produkto – ar tai būtų drabužiai, maistas ar bet kokie kiti daiktai.

Close
Gyvengim ekologiškiau. Bernadeta Laurinaitytė. © Copyright 2024. All rights reserved.